Рідна мова

• Хвалімо Бога українською мовою

Митрополит Іларіон Огієнко

Церква — це душа нації. Нація виявляється найперше в Церкві своїй, в її віковічній праці та її віками виробленій ідеології. Тому без своєї окремої Церкви нема й окремої нації.

Рідна мова — це душа Церкви, це той Дух Святий, що оживлює всю Церкву, саму істоту її, як Він оживив був Апостолів в Єрусалимі в 50-ий день по Воскресенні. Рідна мова міцно єднає вірних з Богом, сильно допомагає їм у Богопізнанні.

Рідна мова — шлях До Бога! Не рідною мовою Бога не пізнаєш!

Рідна мова

"Чи чули ви коли-небудь, щоб соловей каркав, а ворона тьохкала? Щоб горобець курликав, а журавель цвірінькав? Звісно, ні. Бо все у світі створено за мудрим принципом природовідповідності. Тому кожна пташка славить Бога своєю мовою, так і ми, українці, повинні славити Бога свою рідною солов'їною мовою, як це задумав Творець, бо рідна мова - це шлях до Бога

• Рідна мова

Бо Україна без своєї мови -
    Вона німа, ущербна і глуха,
    Молю я Бога щиро і сердечно,
    Щоб уберіг країну від гріха.

Душа болить і серце рветься

За неньку нашу дорогу,
    Нехай у когось ще озветься
    Це слово болем у душі.