У неділю 7 квітня 2013 року в місті Києві в Кафедральному соборі Преображення Господнього Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної архієпископ Житомирський Олександр у співслужінні з єпископом Фастівським Василієм і єпископом Львівсько-Ужгородський Миколаєм звершив святу Божественну літургію на честь одного з найбільших християнських свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці.

"І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця", - такі слова сповістив Діві Марії архангел Гавриїл, який з'явився в місто Назарет, щоб принести Їй благу звістку про народження сина Ісуса, Месії. І саме цей день став спасенним для всього людства, бо Непорочна Діва погодилася стати Матір'ю Бога: "Я - раба Господня, нехай буде Мені за словом твоїм", - водночас прирікши себе на погорду та пониження, адже всі Його терпіння були також її терпіннями. Саме Марія з усього роду людського дала плоть і кров Єдинородному Сину Божому. І у цей день Благовіщення Пресвятої Богородиці ми в Божій Матері споглядаємо Діву, Яка всім серцем, всім розумом, всією силою Своєю души зуміла довіритися Богові. Тому цей день є святом торжества смирення, чистоти, ціломудрості. І одночасно цей день є початком святої місії Сина Божого на Землі, "щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне".