19 серпня 2011 року в Кафедральному соборі Преображення Господнього Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної єпископ Житомирський Олександр у співслужінні з єпископом Фастівським Василієм звершив урочисту літургію на честь Преображення Господнього. Всі присутні відчували особливість молитви і цього свята - свята храму, збудованого зі щирою любов'ю і глибокою вірою у спасіння людей, у пробудження їхньої Божественної природи.

Господь відкрив нам Cвою суть, перебуваючи на горі Фавор разом з учнями Своїми. Преображення Господнє дає нам привід замислитися над тим, який вигляд ми будемо мати, коли Він проявить нашу суть, нашу душу для інших людей. Люди бачать в основному лише зовнішність, а Бог бачить і нашу душу, і наше серце, і те, чим вони сповнені. А чи завжди вони сповнені світлом? Чи є ми насправді дітьми Божими і в оточенні Божих чи темних янголів ми перебуваємо? Тож будьмо уважні, щоб не творити зла, що є скверною перед очима Божими. Крокуймо по життю, завжди звіряючи свої дії з тими заповідями, які нам дав Господь, щоб бути достойними того Світла, яке Він явив людству на Землі.