Єпископ Василій (Нестеренко)

.

Слава Ісусу Христу, дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас із святою неділею, із святим причастям. І хай ваша душа наповнюється любов’ю, благодаттю Божою, не тільки тут в храмі, а й поза храмом.

Ми сьогодні слухали Євангелію (Мк., ІХ:17-31), в якій Господь наголошує на те, що в цьому житті, щоб витримати всі незгоди, все, що з нами відбувається, ми повинні мати віру. Тому що без віри ми ніщо. І вся Євангелія основана на вірі. І ми бачимо, що відбувається, коли люди не мають віри. На прикладі цієї Євангелії ми бачимо, що не тільки батько не мав достатньої віри, але і ученики Ісуса Христа не мали такої віри, щоб могли зцілити цю людину.

І Господь це побачив. Він бачив, що не має достатньої віри у батька. Тому Він йому сказав: «Я тільки тоді зможу зцілити твого сина, коли будеш мати в це віру». І це батько зрозумів. Він усвідомив, що, дійсно, він не має такої віри. Але він настільки любив свого сина, що припав до Ісуса і сказав: «Вірую, Господи, поможи недовірству моєму!».

Так і ми всі з вами, як і той батько не маємо достатньо віри. Ми всі маловіри. Коли б ми мали віру, повну віру, то було б як Господь говорить: «Віра така сильна, що міг би сказати горі, – перейди з цього місця в інше, – і вона перейшла б».

Дійсно, нам своїм людським розумом це тяжко зрозуміти, але так воно є. З історії ми знаємо такі випадки, що були святі, що з вірою, дійсно, могли чудеса творити. І зціляли людей, навіть і воскрешали.

Ми з вами всі одержимі, кожен по своєму. В кого страстей більше якихось, в кого – менші. Але в кожного вони є. І Господь нам дає рецепт, як ми повинні зцілитись. Зцілитись не тільки духовно, але і фізично, – це піст і молитва.

Дійсно, зараз період Великого посту, який уже перейшов на другу половину. І люди, які усвідомили цінність цього часу і постять, вони очищаються. І тілом, і душею здоровіший стаєш, тому що тілом може бути здорова людина тільки в гармонії з душею.

Під час посту у нас очищається організм, очищається від усякої нечисті. І коли ми молимося до Бога і єднаємося з Ним в молитві, ми дійсно очищаємося духовно. І це наповнює людину любов’ю, благодаттю Божою. Ми відчуваємо себе Божою частинкою.

Ще залишилося три неділі посту. І ми повинні з вами, хто ще недостатньо постив, взагалі не постив, – зрозуміти, що ми можемо поєднатися з Богом. Що тільки через Його рецепт, який Він нам дає, очиститися, очиститися від усіх своїх пристрастей.

Тому я всім бажаю, і собі теж, слідувати тому рецепту, який Господь нам дає, щоб в кінці посту ми, дійсно, підійшли до Його Воскресіння, до Пасхи, з великою радістю, і наповнилися наші тіла і душі любов’ю і благодаттю.

Спаси вас Господи.