Єпископ Василій (Нестеренко)

.

Слава Ісусу Христу, дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас зі святою неділею, святи причастям, і з другою неділею Великого посту. Хто з вас дотримується посту духовного і фізичного, той отримає велику благість від Бога після його закінчення – духовно і фізично очиститься. Тому я бажаю таким людям терпіння, витримки і Божої благодаті для укріплення духа.

Ви сьогодні слухали Євангелію (Мк., ІІ:1-12), в якій Господь творить чудо зцілення, дякуючи вірі людей. Дійсно, віра має вирішальне значення в зціленні людини. Ми бачимо, що четверо товаришів опустили розслабленого чоловіка до ніг Ісуса Христа через розібрану стелю в будинку. І Господь побачив в цьому їхню віру. Він побачив віру не тільки розслабленого, але і тих товаришів, які принесли хворого до Нього.

Ми з вами можемо з цього маленького епізоду взяти приклад того, що коли ми розслаблені, – а ми всі по великому рахунку розслаблені, – ми повинні просити наших ближніх про допомогу. Щоб вони за нас молилися, щоб допомагали нам і духовно, і фізично. І по вірі інших людей – ближніх наших, ми теж зцілюємося. Ми не повинні забувати про це. І коли з кимось з нас щось погане діється, ми повинні збиратися, спілкуватися з нашими ближніми, і вони допоможуть нашому зціленню.

Повернемося до Євангелії. Шо ми бачимо далі? Що Господь зцілює людину. Вона зцілюється в першу чергу духовно. Господь каже: «Прощаються тобі гріхи твої». Дійсно, насамперед, щоб зцілитися людині фізично, вона повинна очиститися духовно. І Господь має таку владу – прощати гріхи.

І що таке гріх? Треба розуміти, що гріх – це таке моральне, духовне отруєння організму. Коли на фізичному рівні людина споживає якусь отруту, вона потихеньку отруює весь свій організм, відбуваються незворотні процеси. І коли людина далі продовжує споживати цю отруту, то в кінці кінців приходить її фізична смерть. Так і духовне отруєння – це отруєння нашими гріхами. Коли ми згрішили, ми відчуваємо пекельний вогонь в своїй душі. І кожен з вас мабуть це відчував, коли творив гріх. Відчував себе дуже погано, бо на душі стає дуже гірко.

Щоб очистити свою душу, ми повинні щиросердно покаятися Богу. І наша душа тоді очищається, і ми якби знову народжуємося в цьому світі. Нам стає легко, весело на душі. І, дійсно, нам не хочеться більше робити ніякого гріха.

Але душі наші все ж таки слабкі і ми все ж таки знову починаємо робити якісь гріхи. Але коли людина це усвідомлює, вона кається. Для каяття навіть не обов'язково чекати, коли буде служба в неділю, щоб прийти до церкви і покаятися. Людина коли відчула і зрозуміла, що вона зробила гріх, повинна зразу звернутися до Бога, помолитися і покаятися. І тоді вона відчує полегшення на душі.

У Євангелії ми бачимо, що коли Господь зцілив цю розслаблену людину духовно, вона зцілилася і фізично. І в цю мить Господь відчув своїм духом, що присутні книжники осуджують Його в своїх думках, що вони думають: «Хто має прощати гріхи, як не Отець наш Небесний?» І цим самим вони самі підтвердили те, що Ісус Христос є дійсно Отець, який зціляє і владу має над гріхом. Вони цього ще не розуміли, але вони це підтвердили в своїх думках.

І коли Господь наш зціляє нас, ми набуваємо сили і духовної, і фізичної. І ми повинні з вами усвідомити, що ми всі є люди розслаблені, що ми повинні це усвідомити і каятися, і просити Бога, щоб Він нас очистив. І кожен повинен розібрати стелю свого гріха, спуститися до Господа і просити, і благати Його, щоб Він нас очистив. Очистив і дав нам сили, щоб надалі не повторювати наші гріхи.

Спаси вас Господи.