Єпископ Миколай (Бердюгин)

Слава Ісусу Христу, дорогі брати і сестри!

Вітаю вас із сьогоднішньою неділею, із святим причастям Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа. І також вітаю із тим хлібом духовним, який Господь дає нам через прочитання святої Євангелії для нашого зростання духовного.

Ми сьогодні слухали цікаве Євангеліє (Мк., ІІ:1-12) про те, як Господь Ісус Христос сотворив чудо зцілення розслабленого. Тобто Він зцілив спаралізовану людину, яка лежала і не могла піднятися, не могла нічого робити.

Ми пам'ятаємо як читали в Євангелії про початок служіння Господа в цьому ж таки Капернаумі, коли було сказано, що народ, який сидів у темряві, побачив світло велике. І ось ці ж люди зараз прийшли до Ісуса в такій кількості, що до Його дому не можна було підступитися. А ті, що принесли розслабленого, не могли протиснутися до Ісуса. Тому вони прийняли рішення спробувати іншій шлях – доправити його через дах, який їм довелося розбирати, щоб опустити розслабленого. Яка ж у них була сильна віра і яке велике бажання щоб Господь зцілив цю людину! На той момент слово, яке Господь проповідував, і діла, які Він творив, набули вже такого великого розголосу і слави, що люди йшли до Ісуса Христа величезним потоком.

І от, коли Господь сказав розслабленому: «Прощаються, чадо, твої гріхи», що відбулося в цей момент? Господь простив йому ті гріхи, які він зробив, і Дух Святий зійшов на цю людину, а ті злі духи, які були біля нього, які його зв'язували, які його паралізували, вони відійшли. Людина очистилася від всього поганого, від всіх цих злих духів. Господь, який сотворив цей світ, який сотворив людину, Він бачив, що у нього неправильно, в чому йому треба допомогти, тому зразу відбулося зцілення цієї людини. І в цей же час Господь прочитав думки книжників, які не вірили Йому, які казали, що Він богохульствує, тому, щоб показати силу Бога, Він сказав: «Що легше сказати – прощаються гріхи чи сказати – встань і ходи?» І в ту ж мить відбулось чудо зцілення, Господь сотворив це чудо. І ми розуміємо тепер, що були відігнані злі сили, була зцілена ця людина, і цей розслаблений встав і пішов.

І розуміючи це все, ми, читаючи Євангеліє, сприймаємо його як свій хліб духовний для нашої душі, для її очищення, її для укріплення. Ми тепер розуміємо яка сила Господня. Ми розуміємо, що коли ми з Богом, коли ми виконуємо Його заповіді, ми здорові, ми сильні, ми щасливі. А коли ми допускаємо помилки, коли ми слухаємо вже не Бога, а слухаємо інші сили, то ми повинні бути готові до того, що ми можемо захворіти, що може машина розбитися, що можуть статися з нами якісь погані події, чи ще щось, чи ще щось - дуже багато чого поганого може статися.

Люди не задумуються над тим, чому таке з ними відбувається. А відбувається тому що ми порушуємо закони Божі, тому що ми не слухаємо Господа в своєму серці, тому що ми не молимось. Все, що відбувається навколо нас поганого, це все наші помилки, це все наші гріхи.

І для того, щоб все це виправити, треба звертатися до Бога. Треба в першу чергу молитися, треба очищатися. Ми кожної неділі приходимо сюди, до церкви, і просимо, щоб Господь очистив нас. І тоді зло, яке нас зв’язує, яке нам не дає добре жити, яке нас зводить з вірного шляху, воно відходить від нас. І тоді сили Господні підходять до нас, укріплюють нас, дають нам щасливе життя, спасають нас і всю нашу родину через нашу молитву.

Спаси вас Господи!

Про чудо зцілення розслабленого і про можливості для зцілення сьогодні