Слово в день Благовіщення

У день великого свята Благовіщення Пресвятої Богородиці православні християни згадують про звістку, яку Ангел Божий приніс Марії про те, що Вона зачне і народить сина, і дасть Йому ім’я Ісус.

І в житті кожного з нас ця звістка – це те, що дає нам можливість повірити в Його чудо. Тому що Господь наш Ісус Христос приходить до нас через слово Боже, Він приходить до нас через молитву, Він приходить до нас через спілкування з Ним.

Ангел розповів Марії, що Вона народить. І Вона була здивована, бо не розуміла, яким чином це відбудеться. А він відкрив Їй таємницю, що це відбудеться від Духа Святого.

Тож Господь народжується і в нашому з вами житті, в нашому серці також від Духа Святого.

Господь Ісус Христос приходить і починає діяти тоді, коли ми Його чекаємо, коли ми до Нього взиваємо і просимо Його, щоб Він робив цю працю в нашому житті.

І коли ми святкуємо це свято, то перш за все ми повинні пам’ятати, що Марія також була людиною, Вона була обраною людиною. Господь Її вибрав і Ангел сказав Їй про те, що Вона благодатна. Але Вона не розуміла як це відбудеться.

На жаль багато людей також сьогодні не розуміє, яким чином можна зцілитися від смертельних хвороб, яким чином можна звільнитися від залежності і від проклять, які довгими роками не залишають їх.

І я скажу, що такі зцілення можливі тільки з вірою в Господа і прийняттям Його в своєму серці, як це зробила Марія. Вона вислухала Ангела, вона повірила в його слова, і це в Її житті тому збулося. Скажу вам відверто, наша задача навчитися також вірити так, як повірила в це Марія. Очікувати і приймати цю благу звістку, цю добру новину, яка приходить до нас з вами через людей.

На жаль небагато ми зустрічаємо людей, які бачать ангелів. Але кожен з нас зустрічає людей, які несуть нам цю благу звістку, які відкривають нам істину Святого Письма, яка нам дуже потрібна, тому що Господь сказав: «Прийміть істину і істина звільнить вас від залежності, від прокляття, від хвороби, від усякого роду зла і гріха».

І сьогодні, в день Благовіщення, як і в кожен день свого життя, нам потрібно приймати цю благу звістку, цю чудову новину, бути готовими почути і прийняти Його істину, яка дарує нам благодать. Благодать, яка несе нам щастя, благодать, яка несе нам радість, яка відкриває нам з вами любов, любов Отця, любов нашого Бога, який любить нас без будь-якого сумніву.

Тож нехай Господь дасть нам розуміння і дасть нам дуже велике бажання виконувати Його заповіді, рухатися Його шляхом. І в цей піст приносити жертву, яка Йому буде угодна. І сама головна задача, яку ставить перед нами Господь у піст – це не тільки утриматися від якоїсь тваринної їжі, а саме головне – це не їсти один одного, а бути один до одного уважними, бути добрими, бути милосердними і завжди пам’ятати, що Господь Ісус Христос зробив для нас з вами.