Сьомий день віддай Богу

Одного разу в суботній день Господь Ісус Христос проповідував у синагозі. Там була жінка, яка вісімнадцять років вже хворіла і була скорчена. Побачивши її, Господь сказав: «Жінко! ти визволена від твоєї недуги». І поклав на неї руки. І вона зараз ж випросталась і почала славити Бога. Начальник синагоги обурився на це та сказав народові: «Є шість днів, в які дозволено робити; в ті і приходьте зцілятися, а не в день суботній». Господь же відповів: «Лицеміре! чи не відв'язує кожний з вас у суботу вола свого або осла від ясел, і не веде напувати? А цю дочку Авраамову, яку зав'язав сатана.., чи не належало визволити від цих пут у день суботній?» (Лк., XIII:10–17).

З цього діалогу стає зрозумілим, що начальник синагоги неправильно мислить відносно суботи. А Господь пояснив народові, що творити добрі діла у святий день не є гріхом. Не є гріхом своєму волу води принести, хоча це теж робота. А вважати гріхом зцілення людини – це просто абсурд. І, зрозуміло, що начальник синагоги і ті, хто його підтримували, засоромились. А якщо їм стало соромно, значить вони визнали свою помилку.

Не можна підходити до закону буквально, як це робили книжники: написано так – крок вліво, крок вправо – "розстріл".

Замість сьомого дня суботи, ми, християни, святкуємо перший день тижня — неділю. Це тому, що в цей день Господь наш Ісус Христос воскрес із мертвих, в цей день Він послав Духа Святого. Всі недільні дні — дні Божі, і в ці дні годиться робити тільки те, що служить на славу Божу і для спасіння нашого.

Ми пам’ятаємо, коли Господь через нас будував прекрасний храм Преображення Господнього — ми приходили у неділю, служили Літургію, молилися, благословлялися, і йшли будувати. Ми не нехтували заповідями Господніми, ми прославляли Бога молитвою, а потім працювали во славу Божу.

Так, можна в неділю працювати во славу Господню. Важливо неділю присвячувати Богу, приходити до храму Божого, молитися, освячуватися, набиратися цією силою для того, щоб потім весь тиждень, ці 6 днів, які будуть, витримали всі іспити. Щоб на роботі добре було, в родині добре було, щоб мати сили творити добро.