Вербна неділя в храмі Преображення Господнього У Вербну неділю 9 квітня 2023 року в храмі Преображення Господнього архієпископ Олександр у співслужінні з єпископом Миколаєм звершив святкову Божественну літургію на честь в’їзду Ісуса Христа в Єрусалим напередодні тяжких страждань і розп’яття на хресті дві тисячі років тому.

Перед великим іспитом – радість. Так було в житті Ісуса Христа, так відбувається і у житті кожної людини. Страсний тиждень, який християни проживають разом з Творцем перед Світлим днем Воскресіння Господнього є в мініатюрі життям кожної людини – радість, хвала, зрада, нерозуміння і страждання. Але за стражданням завжди настає Світле Воскресіння. Тому Сам Господь запрошує пройти цей тиждень з Ним, з вічним Творцем.

Сьогодні православні християни раділи так само, як раділи й апостоли, і всі мешканці Єрусалиму, коли Ісус Христос в’їжджав у місто. Тоді люди бачили в Ньому Царя, бачили в ньому добре, світле майбутнє. Але вже за пару днів чорнота закриє їм очі, закриє душі, закриє серця. Ті люди, які кричали: «Осана вишніх, слава сину Давидовому!», – за пару днів будуть кричати: «Розіпни Його!» Відбулась така дуже швидка метаморфоза в душах людей, яка, можливо, відображає саму природу людської души: однією рукою робити добро, а іншою -– зло. В ті дні Сам Бог дав великий іспит людям, але, на превеликий жаль, більшість з них тоді зрадили Бога.

Сьогодні радість наповнює серця, а завтра вже розпочнеться містичний тиждень, який щирі православні християни проживуть разом з Ісусом Христом, щоб понести Його хрест, щоб відчути Його біль, щоб усвідомити величність жертви Творця заради спасіння людства, заради спасіння кожної людини.