Світле Воскресіння Христове в храмі Преображення Господнього У Велику суботу 27 квітня і Світлу неділю 28 квітня 2019 року в храміі Преображення Господнього архієпископ Олександр, у співслужінні з єпископом Василієм і єпископом Миколаєм, звершив урочисті Богослужіння на честь найголовнішого і найвеличнішого християнського свята Воскресіння Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа.

Як минула ж субота, на світанку дня першого в тижні, прийшла Марія Магдалина та інша Марія побачити гріб. І великий ось ставсь землетрус, бо зійшов із неба Ангол Господній, і, приступивши, відвалив від гробу каменя, та й сів на ньому. Його ж постать була, як та блискавка, а шати його були білі, як сніг. І від страху перед ним затряслася сторожа, та й стала, як мертва. А Ангел озвався й промовив жінкам: Не лякайтеся, бо я знаю, що Ісуса розп'ятого це ви шукаєте. Нема Його тут, бо воскрес, як сказав. Підійдіть, подивіться на місце, де знаходився Він. Ідіть же хутко, і скажіть Його учням, що воскрес Він із мертвих, і ото випереджує вас в Галілеї, там Його ви побачите. Ось, вам я звістив! І пішли вони хутко від гробу, зо страхом і великою радістю, і побігли, щоб учнів Його сповістити. (Матвія, 28:1-8)

Христос переміг смерть. Своєю смертю і воскресінням Він привів до життя кожного, для кого подія, що відбулася в печері, є фактом незаперечним і сприймається так близько, що стає його особистим воскресінням.

Христос воскрес після єврейської Пасхи - свята, встановленого на честь визволення ізраїльського народу з єгипетського рабства. Воскресіння Христове стало новим Великоднем - радістю звільнення від рабства смерті. Слово пасха - означає "перехід". Названо ж так це свято, найурочистіше зі свят, у старозавітній Церкві - на згадку про вихід синів Ізраїлевих з Єгипту і, разом з тим, про визволення їх від рабства. А в новозавітній Церкві Пасха означає, що Сам Син Божий, через Воскресіння з мертвих, перейшов від світу цього до Отця Небесного, від землі на небо, звільнивши нас від вічної смерті, дарувавши нам "владу бути дітьми Божими" (Ін. 1:12).

Значення Воскресіння Христа для людства робить Великдень найзначнішим серед усіх інших свят - Святом Свят і торжеством із торжеств.

Нічне великоднє Богослужіння пронизане оптимізмом. Кожне читання і спів вторять словам Іоанна Златоуста, за вікнами православних храмів прокидається ранок: "Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?"

Христос переміг смерть. За трагедією смерті слідує тріумф життя. Після Свого воскресіння Господь усіх вітав словом: "Радійте!". Бо смерті більше немає.

Цю радість апостоли сповістили світові. Цю радість вони назвали Євангелієм - благою звісткою про Воскресіння Христа. Ця ж радість переповнює серце людини, коли та чує: "Христос Воскрес!". І вона ж відлунює в душі головними словами Його величної місії на землі: "Воістину Воскрес!"

Христос Воскрес! Воістину воскрес!