18 жовтня 2012 року представники Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної взяли участь у Всеукраїнському форумі сім’ї, який відбувся в київському Будинку вчителя. Церква активно підтримує громадських та політичних діячів, які борються за збереження традиційних християнських сімейних цінностей українського народу. Класичний інститут української сім’ї під впливом "розвиненої Європи" поступово трансформується у небезпечну для християнина форму. Наріжний камінь суспільства - українська родина, може зазнати невиправних змін, підкріплених на законодавчому рівні. Тому з метою збереження християнської сім’ї, для збереження моралі та здоров’я нашого народу небайдужими представниками суспільства було організовано Всеукраїнський форум сім’ї.

Організаторами форуму виступили Павло Унгурян - народний депутат України, Адріан Буковинський - лектор і громадський діяч, Сергій Тігіпко - віце-прем'єр-міністр і міністр соціальної політики України, Юрій Павленко - уповноважений Президента України з прав дитини, Віктор Андрущенко - ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, академік НАПН України, представники релігійних та громадських організацій, працівники місцевих органів влади, науковці, працівники освітніх закладів.

Форум розпочав свою роботу молитвою за Україну і привітанням учасників та гостей. Організатори повідомили мету заходу та розповіли про ті події в житті українського суспільства, які зумовили проведення Всеукраїнського форуму сім’ї. У своїх виступах доповідачі висвітлювали гострі проблеми сучасної родини: бідність, пияцство, наркоманія, вимушена еміграція українців. Говорили також про те, що на сьогоднішній день традиції української родини руйнуються, і як наслідок - 50% шлюбів розпадається за короткий час. «Збережемо сім’ю – збережемо Україну» - цим гаслом був пройнятий кожен виступ. Доповідачі наголошували, що державні чиновники повинні приймати законопроекти, які захищають основу суспільства - родину, а на сьогодні своєю бездіяльністю і байдужістю вони доводять її до самознищення.

Від УАПЦ-К виступили добродійки Тамара Осадча, Галина Бондаренко та Тетяна Козя. Вони поділилися досвідом просвітницької діяльності Церкви у навчальних закладах м. Київ, в рамках якої здійснюється пропаганда здорового способу життя. Доповідачки показували фото, роздавали листівки та тематичну літературу.

Робота форуму продовжилась у секціях, де обговорювали проблемні ситуації, з якими зіштовхується практично кожна сучасна родина, та вносили пропозиції щодо укріплення українських родинних традицій.

Учасники секції "Сучасна загроза для сім’ї" звернули увагу на прийняття під впливом антисімейних сил недосконалих законів, які нищать саму основу родини, підриваючи авторитет батьків, надаючи дитині права без будь-яких обов’язків. Привчання до праці за цими законами розцінюється як експлуатація дитини, що може призвести навіть до позбавлення батьківства.

В "Освітній секції" розроблялась програма впровадження в навчальних закладах викладання християнської етики, що надасть можливість підготувати молодь до свідомого ставлення до шлюбу та відповідальності батьківства. Було запропоновано створити експертно-аналітичний центр, який буде займатися моніторингом шкільних підручників, телепрограм, розробляти законопроекти, які Були б спрямовані на захист української сім’ї. Було також запропоновано організувати курси підвищення кваліфікації для вчителів та створити інститут духовного розвитку людини.

У секції "Сімейної політики" запропонували відновити міністерство «Сім’ї та молоді». Наголошували, що необхідно розробити та впровадити закон про сімейну політику, створити державний інститут родини, підготувати спеціалістів, які б навчали молодь основам сімейного життя та відповідального ставлення до батьківства.

На превеликий жаль, сьогодні в Україні, де народу протягом віків була притаманна висока моральність, назріває духовно-моральна криза суспільства. Задля уникнення цієї біди державотворцям необхідно зрозуміти, що у законотворчості в першу чергу треба керуватися принципом «Збережемо сім’ю – збережемо Україну», тільки тоді їхня діяльність буде спрямована на духовне оздоровлення нації і щасливе майбутнє України.