26 листопада 2012 року в день Святого Іоана Златоуста у Франції завершилось засідання Святого Синоду Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної, яке відбувалось впродовж трьох днів. У засіданні Святого Синоду взяли участь п`ять архієреїв УАПЦ-К на чолі з Патріархом Мойсеєм.

Основною метою проведення Святого Синоду було визначення головних тенденцій розвитку УАПЦ-Канонічної в усьому світі, як істинно християнської Церкви Господа нашого Ісуса Христа в православному чині.

Одним з головних рішень, прийнятих після обговорення на засіданні Святого Синоду, було рішення про недопустимість проявів ніякого ідолопоклонства в православному служінні, а лише проповідування спасительної віри, яку нам дав Господь наш Ісус Христос. Бо останнім часом в багатьох православних церквах світу спостерігаються у великій мірі прояви ідолопоклонства. Так, в багатьох церквах визначилась така тенденція, як поклоніння мощам більше, аніж Святому Богу. А нечестиві клірики, замість того, щоб шанувати мощі святих, ріжуть їх на частини і продають, безсоромно заробляючи на цьому гроші. В деяких Церквах спостерігається поклоніння різним предметам, які ніби мали відношення до Богородиці чи до Ісуса Христа. Так роблять, забуваючи про Божі Заповіді, які категорично забороняють ідолопоклонство:

«Я Господь, Бог твій … Хай не буде тобі інших богів передо Мною! Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах…» (Вихід 20:2-5)

Друге рішення, прийняте на засіданні Святого Синоду, було рішення про недопустимість в церкві ніякого содомського гріха. Патріарх Мойсей наголосив, що кожен, хто проявить себе в цьому неподобстві, змушений буде покинути нашу Святу Церкву. Так раніш було у відношенні до архієреїв, які виявили свою нетрадиційну орієнтацію, так буде і надалі. Патріарх Мойсей був категоричний у тому, що всі церкви повинні слідкувати за духовною чистотою і триматися, найперше, Святого Писання, вчення Ісуса Христа, далі – настанов апостолів, а далі вже канонів, якщо вони не перечать вченню Ісуса Христа, вченню Господньому.

Було також остаточно затверджено рішення по питанню, яке обговорювалось на засіданні Святого Синоду УАПЦ-К у Франції в 2007 році, і яке надає дозвіл висвячувати одружене духовенство в єпископи. Це рішення не заперечує того, що єпископ за своїм духовним покликанням може бути монахом. Але це рішення убезпечує Церкву від содомського гріха, і повертає Церкву до ранньохристиянських традицій. Так апостол Павло навчав:

«А єпископ має бути бездоганний, муж однієї дружини, тверезий, невинний, чесний, гостинний до приходнів, здібний навчати…» (1Тим., 3:2)

Наприкінці першого дня засідання Святого Синоду за пропозицією  Патріарха Мойсей було одноголосно прийняте рішення щодо піднесення єпископа Олександра (Негоденка) у сан архієпископа з титулом «Архієпископ Житомирський, вікарій Київський» за його віддане служіння Богу у справі розвитку Святої Божої Церкви.

У неділю, 25 листопада, під час святкування Божественної літургії в храмі Святої Катерини чотирма архієреями УАПЦ-К -   Патріархом Мойсеєм в співслужінні з митрополитом Афінським Деметріосом, архієпископом Житомирським Олександром та єпископом Фастівським Василієм, було висвячено архімандрита Данiїла (Ганєпана) в сан єпископа і призначено Єпископом Буржським та Патріаршим адміністратором Франції.

В останній день засідання Святого Синоду за пропозицією митрополита Деметріоса було обговорене питання про можливість повернення православної церкви до практики висвяти дияконіс. Сьогодні це вже відбувається в грецькій церкві. Перші дияконіси були висвячені апостолами (Рим.16:1), а канонічність такого служіння була зазначена на IV Вселенському Соборі. Всі присутні архієреї висловились за підтримку цієї пропозиції і відзначили, що з часом висвята дияконіс цілком можлива і в УАПЦ-К. Бо сьогодні в православній церкві не вистачає добрих пасторів і відданих слуг Божих, а в нашій Церкві багато жінок показали себе як справжні мироносиці. Вони мають добру духовну освіту, багато хто з них є вчителями, тому могли б послужити Богу на Землі для спасіння багатьох.

Ще багато інших важливих і цікавих питань в Дусі Святому обговорювались на засіданні Святого Синоду архієреями УАПЦ-К для розвитку Божої Церкви у всьому світі.

На фото (зліва-направо): єпископ Фастівський Василій, єпископ Буржський Даниїл,
Патріарх Київський і всієї Руси-України Мойсей,