У неділю 19 лютого 2012 року на честь великого християнського свята Стрітення Господнього   духовенством та вірними Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної було показане зворушливе театралізоване дійство "Зустріч праведника Cимеона зі Спасителем світу", створене на основі розповідей Святого Письма.

2000 років тому серед єврейського народу у Давидовому місті народився наш Спаситель Ісус Христос. Сам Бог зійшов на грішну Землю. Він народився, як звичайна людина, як звичайне і, разом з тим, незвичайне Дитя. Багато чудес супроводжувало Його народження і початок Його земного життя. І багато високих душ були задіяні, щоб ствердити прихід на Землю Спасителя світу, щоб сповнилися всі пророцтва і кожне слово Боже.

Одне з великих чудес сталося на сороковий день після народження Ісуса Христа, коли Марія і Йосип принесли Дитя до Єрусалимського храму, як це було заведено ще з часів Мойсея. Тут і відбулася зустріч новонародженого Господа нашого Ісуса Христа з праведником Симеоном. І цей день увійшов в історію, і став святом Стрітення Господнього.

Історія ж ця має початок задовго до народження Ісуса Христа, коли єгипетський цар Птоломей II Філадельф для перекладу Священного Писання грецькою мовою для олександрійської бібліотеки запросив з Єрусалима 72 кращих книжників, серед яких був і праведний Симеон.

Велику працю виконали ці вчені мужі - вони переклали на грецьку мову Святе Писання, яке отримало назву «Переклад 72-х тлумачів». Симеон перекладав книгу пророка Ісаї.

І ось він дійшов до слів, що в оригіналі звучать: «Ось, Діва в утробі зачне і народить Сина, і наречуть ім’я Йому: Еммануїл» (Іс. 7, 14).Симеон зупинився і подумав: «Як це - діва в утробі зачне? Такого ж бути не може. Мабуть, це помилка», - і хотів вже виправити слово «Діва» на слово «Жінка».

І в цю мить йому з'явився Ангел, який утримав його руку і сказав: «Май віру написаним словам, ти сам переконаєшся, що вони сповняться, бо не помреш, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви».

І з того дня праведний Симеон почав очікувати пришестя Обітованого Месії. Симеон постарів, за церковними переданнями йому було близько 360 років, він втомився жити, але слово Боже було сказане, і воно мало бути сповнене. «Беззаконня процвітає, люди лише вдають, що керуються законом. Богозневага, розпуста, гординя, лицемірство, душогубства, підступність, неправдиві свідчення заповнили цей світ. Боже, земля чекає на свого Спасителя!»

І саме в цей час Марія і Йосип на 40-й день після народження принесли до Храму маленького Ісуса, щоб виповнити Закон Господній: кожне дитя чоловічої статі, що розкриває утробу, має бути посвячене Господу, і жертва складається - пара горличат або голубенят.

А зустрів їх Захарій – батько Іоанна Предтечі, бо в цей день якраз була черга служити йому у храмі.

І Захарій поставив Марію, що увійшла задля свого очищення в храм з дитям, не на те місце, де повинні стояти жінки, що очищаються після пологів, а на місці дівчат, на якому жінкам, що мужа мають, стояти не годиться. Побачивши це, фарисеї і книжники, що були тут, почали говорити: «Не годиться жінці стояти на місці дівчат. Для очищення жінок є своє місце. Бо це є порушення Закону, даного нам Мойсеєм.»

Тоді Захарій став на захист Марії, знаючи про непорочне зачаття, і промовив: «Ця Мати й після народження дитини є Дівою чистою. Якщо Творець хоче влаштувати творіння Своє і зробити, щоб Діва народила й після народження залишилася Дівою, то так і буде».

Коли ж Марія стояла з дитям у храмі, Дух Святий відкрив праведному Симеону, що Дитя, Якого тримала Пречиста Діва Марія, і є очікуваний Месія, Спаситель світу. І в цей же час поряд стали Ангели Божі на свідчення того, що зустріч ця благословенна Богом.

Старець устав і, підійшовши до Марії і Йосипа, воздав хвалу Богу, вклонився Ісусу, взяв на свої руки Немовля і промовив свої пророчі слова: «Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед усіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого, Ізраїлю!»

Благословивши Пречисту Діву і праведного Йосипа, він промовив до Богородиці: «Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі, і на знак сперечання – і Тобі Самій душу пройме меч, щоб відкрилися помисли багатьох сердець».

І в цей час Анна-пророчиця вибігла з храму і почала провіщати до людей: «Слава Всевишньому! Слава Всевишньому! Слава Всевишньому! Прийшло спасіння твоє, Ізраїлю. Світло засіяло на просвіту поганам і на славу народу Твого, Ізраїлю!»

І все навкруги наповнилось благодаттю. І раділи в цей час Небеса. І Ангели Божі славили Бога і співали «Алилуя».

Так здійснилося провіщене Ангелом Божим Симеону і відбулась його зустріч зі Спасителем світу.