Найкращим стимулом до розвитку творчого духу є радість, яку відчуває дитина, коли бачить на власні очі витвір своїх рук. Тому у недільній школі, яка знаходиться у Кафедральному соборі Преображення Господнього Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної, священики та вчителі на основі духовних знань прагнуть пробудити у дитячих душах любов до прекрасного і прагнення відтворювати цей прекрасний світ навколо себе.

Кожного недільного ранку православні християни приходять до Храму для загальної молитви, покаяння і очищення своїх душ через Святе причастя Тіла і Крові Господньої. І для дорослих не є таємницею, що рухливим малюкам важко у спокої вистояти Божественну літургію, яку вони ще не розуміють і починають бешкетувати, нудитись, постійно відволікаючи від молитви батьків. Тому з метою вивчення основ християнської віри, пізнання любові до Бога, виховання дітей у дусі християнського благочестя, священики у невимушеній обстановці недільної школи проводять цікаві духовні бесіди з вихованцями, навчають їх, як жити за духовними законами, розповідають захоплюючі історії зі Святого Письма.

А для підтримки дитячого бажання до спілкування, для самовираження і розвитку творчих здібностей дітей, молоді талановиті вчителі, які мають глибокий християнський світогляд і живуть за устоями православної церкви, проводять у школі заняття, спрямовані на пробудження творчого розвитку дитини. Незважаючи на різний вік, діти з захопленням навчаються малювати фарбами та кольоровими олівцями, ліпити з глини та пластиліну, плести бісером, виготовляти святкові листівки і чудові вироби з різнокольорового паперу та різноманітних матеріалів. Також під час занять дітки в ігровій формі навчаються розмовляти англійською та французькою мовами.

У храмі постійно діє виставка дитячих робіт. Вихованці недільної школи своїми руками готують подарунки рідним та друзям. Вони з великою радістю беруть участь у різдвяному вертепі та святкових виставах, проведення яких вже стало доброю традицією у православному храмі Преображення Господнього, який знаходиться у місті Києві поблизу станції метро Осокорки.

Свідоме прагнення Христової громади навчити дитину жити за Божими законами, пробудити в ній любов до творчості і пізнання світу прекрасного є запорукою доброго і щасливого майбутнього як родини, так і держави. Бо це майбутнє буде осяяне Божим благословенням.