19 серпня 2012 року після урочистої літургії  духовенством та вірними Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної на честь незбагненної для людського розуму події преображення Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа було показане театралізоване дійство "Історія Преображення Господнього", створене на основі розповідей Святої Євангелії.

Вже більше як 2000 років пройшло з того часу, коли на горі Фавор очима апостолів Петра, Якова та Івана світ побачив явлення Ісуса Христа в Божественній величі й славі. Але історія Преображення Господнього і сьогодні своїм фаворським світлом для кожного щирого християнина відкриває шлях до Бога.

І мав Ісус 12 учнів відданих, яких навчав.

І дав їм силу та владу над усіма демонами.
І послав їх проповідувати Царство Боже та уздоровляти недужих.

І промовив до них: «Ідіть і проповідуйте, що наблизилось Царство Боже…»

Наблизилось Царство Боже до вас.
І блаженні божії духом, бо їхнє є Царство Небесне.
Блаженні тії, що плачуть, бо вони втішаться.
Блаженні тихії, бо вони осягнуть землю.
Блаженні голодні та спраглі на правду, бо вони наситяться.
Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть.
Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать.
Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться.
Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.
Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та розпускатимуть про вас усяку лиху славу, неправдиво Господа ради.
Радійте та веселіться, бо нагорода велика буде вам на небесах!

І ходили по селах та містах, звіщаючи Добру Новину, зціляючи та уздоровлюючи недужих.

Коли повернулись апостоли, то розповіли Спасителю про діяння свої.

Ісус почав розпитувати: «За кого народ уважає Мене, Сина Людського?»
Вони ж відповіли: «Одні за Івана Хрестителя, одні за Іллю, інші ж за Єремію, або за одного з пророків».

Він каже до них: «А ви за кого Мене маєте?»
А Симон Петро відповів і сказав: «Ти Христос, Син Бога Живого!»

Ісус відповів і до нього промовив: «Блаженний ти, Симоне, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але Отець Мій Небесний. І кажу Я тобі, що ти скеля, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили пекла не переможуть її. І ключі тобі дам від Царства Небесного, і що на землі ти зв'яжеш, те зв'язане буде на небі, а що на землі ти розв'яжеш, те розв'язане буде на небі!»

Тоді наказав Своїм учням, щоб нікому не казали, що Він Христос. І з того часу Ісус став казати Своїм учням, що Він мусить іти до Єрусалима, і постраждати багато від старших, і первосвящеників, і книжників.

А через шість днів забирає Ісус Петра, Якова й Івана, брата його, та й веде їх осібно на гору високу.

І прийшов Ісус з апостолами на гору, і почалася молитва.

Ісус перед ними преобразився: обличчя Його, як те сонце, засяло, а одежа Його стала біла, як світло.

І ось з'явились до них Мойсей та Ілля, і розмовляли із Ним, що з'явилися в славі, і говорили про кінець Його, який в Єрусалимі Він мав докінчити.

Апостоли були вражені, налякані, вони на деякий час оніміли. А потім озвався Петро та й сказав до Ісуса: «Учителю, добре бути нам тут! Коли хочеш, поставлю отут три шатрі: для Тебе одне, і одне для Мойсея, і одне для Іллі».

Як він ще говорив, хмара ясна заслонила їх, і голос із хмари почули вони, що казав: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!» І почувши цей голос, попадали учні долілиць, і полякалися сильно...

А коли оцей голос лунав, Ісус Сам залишився. Він підійшов, доторкнувся до них і промовив: «Уставайте й не бійтесь. І не кажіть нікому про це видіння, аж поки Син Людський із мертвих воскресне».
І вони заховали те слово в собі до часу Воскресіння Ісуса Спасителя.

Так відбулося Преображення Господнє, свідками якого були апостоли, про що і посвідчили.

На честь цієї значимої події в житті Ісуса названо і головний храм Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної – Кафедральний Собор Преображення Господнього. Свято віримо, що цей храм стане початком духовного відродження України.

І молимо Тебе, Боже наш, Спасителю наш, нехай здійсниться Преображення Господнє нашої землі, нашої держави і нашого народу, якщо на це є свята Твоя воля.