31 березня 2011 року виповнилася перша річниця увінчання куполом Кафедрального Собору Преображення Господнього Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної. За останні десятиліття на теренах України виросло чимало нових храмів - величавих, ошатних, оздоблених позолотою. Проте собор Преображення Господнього, що єднається своїм скляним куполом із небесною синню на київських Осокорках, вирізняється поміж них своєю унікальністю. Це єдиний храм у суверенній Україні, духовні підвалини якого виросли спочатку у серцях вірних Богові людей, а потім їхніми ж руками були втілені в кам'яну споруду - обитель Господа на землі. Як весняний росток, пробиваючись через товщу асфальту, тягнеться до сонця, так Храм Божий всупереч силам зла, долаючи перепони бюрократів, мури бездуховності і пристосуванства, виростав на рідній землі.

Незвичайне піднесення духу переживали члени громади, коли храм був нарешті увінчаний куполом із золотим хрестом. Здійснилася мрія, яку плекали довгих вісім років! Це ж було творіння їхніх сердець, справа їхніх рук і найголовніша подія в їхньому житті! Чи багато є людей, які можуть сказати: "Я будував Храм Божий" чи "Я брав участь у будівництві храму"? А вірні УАПЦ-К свої церкви будували і будуватимуть самі. Щоб освятити землю України, щоб підняти дух українців, щоб будувати Царство Боже тут, на Землі.

Благословенний цей Храм, збудований Господом через вірних дітей своїх.
І стояти йому у віках!

Тут Храм став Божий величавий - Обитель Господа земна.
Хай вознесеться Божа слава до Його Царства -в Небеса.
Освятить ця обитель землю, Засмічену, брудну в гріху,
І люд, що гірку чашу повну вже випив на своїм віку.
Преображення хай настане Землі і людності її -
І день зорею засіяє у час новий, у дні нові!