Архієпископ Олександр (Негоденко)

Слава Ісусу Христу, дорогі браття і сестри!

Сьогоднішнє Євангеліє (Лк., VIII:41-56) розповідає нам про двох людей, уже не молодих, які пройшли життя і зробили свій вибір – вони звернулися за допомогою до Ісуса, бо зрозуміли, що ніщо вже не допоможе їм в цьому світі. Я думаю, що юдейський церковний начальник перед тим перепробував усі свої можливості. Він запрошував до своєї доньки багато лікарів, але покращення не відбулося. Також ми бачимо кровоточиву жінку, яка все своє життя боролася зі своєю хворобою і витратила, як каже нам Євангеліє, всі свої статки, всі свої кошти, але так і не прийшло оздоровлення.

Ми бачимо двох розбитих долею людей, які, зрозуміло, спробували вже все. І жінка, і цей єврейський церковний начальник зробити все те, що могли зробити, і зверх того, що вони могли зробити. Тому що ні юдейський начальник, ні ця жінка не мали права звертатися до Ісуса. Але їх души відчули, де шукати спасіння, тому що вони були від Бога. Не зважаючи ні на що, вони відчули, що це є їх останній шанс на порятунок. Їм довелося переломити себе, зробити так, як хоче душа, тому що душа завжди хоче спасіння. І цей священик, і ця жінка зробили над собою не просте дійство. Вони відкинули свою гординю, відкинули все і звернулися до Висоти. І ця Висота, як ми знаємо, їх спасла.

Я хочу вам нагадати, - які б ми не були гордовиті, на яких би ми не були висотах влади чи прості люди, чи грішні, чи не грішні, чи з грошима, чи без грошей, - у безвиході ми завжди звертаємось по допомогу до Господа. Але інколи людина вважає себе вищою ніж Господь, тому що вона каже: «Я вирішую свою долю сама, я вирішую що і як робити в своєму житті». І тоді доля нас ставить перед таким вибором, що ми повинні зі своїми проблемами іти туди, де є спасіння – іти до Бога.

Тому я нагадую вам ще раз. Якщо ми мудрі, то ми раніше звернемося до Бога. Якщо ми мудрі, ми раніше кажемо: «Боже, прости, помилуй і захисти». Але, коли ми вже стоїмо перед страшною прірвою, прошу вас, не відкидайте цей шанс, тому що Господь завжди є поряд з нами. Він тільки чекає, щоб ми сказали: «Батьку, допоможи нам». І Він допоможе.

Спаси вас Господи!

Про кровоточиву жінку, про начальника синагоги і про останній шанс на спасіння