Єпископ Василій (Нестеренко)

.

Слава Ісусу Христу, дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас із святою неділею, святим причастям.

Сьогодні ми слухали Євангеліє від Матвія (Мт., XXI, 33-42), де Господь нам розказує притчу про злих виноградарів. Він багато спілкується з нами притчами. Для чого це Він робить? А для того, щоб ми краще розуміли Його науку через віки. І не тільки з нами Господь так спілкується. Він спілкувався притчами з живими людьми. Він давав Свою науку у формі притч для кращого розуміння іудеями, первосвящениками і фарисеями. Він розповів їм цю притчу, де, як ми бачимо, Господь Бог посадив виноградник – дав життя людям і заповідав як жити на Землі. Він віддав виноградник в оренду первосвященикам, які б мали проповідувати і навчати людей жити. Але ми бачимо, що вони використовували це вчення заради свого возвеличення, заради своєї влади.

І далі розповідається в цій притчі, що Господь послав пророків, але їх не сприйняли, а декого вбили. І тоді Він вирішив послати свого Сина Єдинородного, щоб врозумити їх. Але, як ми бачимо з притчі, що вони зробили? Вони взнали, що це є спадкоємець, схопили його і вбили заради того, щоб не віддавати виноградник. Вони хотіли мати владу над виноградником, використовувати вчення для утримання цієї влади і не збиралися ні з ким ділитися цією владою.

І Господь наш Ісус Христос задає таке питання: «Коли прийде Господь, що Він зробить з цими виноградарями?» Дійсно, Він їх повбиває. Він знищить їх, а виноградник віддасть іншим. І ми бачимо, що через 40 років так і відбулося – було римлянами знищено Єрусалим, було гоніння на іудеїв, їх було розсіяно по всьому світу. І повинно було пройти багато століть, щоб вони знову зібралися разом і відбулася нова держава – Ізраїль.

А кому Господь віддав своє вчення після знищення злих виноградарів? Віддав слов'янам та грекам, які дійсно сприйняли Його і розвивали Його вчення, які давали плід Йому. І ми бачимо, що Господь говорить, що іудеї відкинули камінь наріжний, на якому пізніше була збудована Церква. Це є Ісус Христос, який дійсно віддав Вчення язичникам, які збудували Його Христову Церкву. І ми бачимо, що на цьому наріжному камені, – на Вченні, на Істині, яку приніс Ісус Христос, – дійсно збудований міцний храм. Храм, який збережений і до цього часу. Надіємося, що він буде стояти на віки вічні, до другого пришестя Ісуса Христа.

Ми з вами, слухаючи цю притчу, повинні розуміти її й бути добрими виноградарями в своєму житті. І ми, як добрі виноградарі, яким Господь дав Своє вчення, повинні приносити добрі плоди в цьому житті. Приносити добрі плоди – це вивчати Божу Істину, робити добрі діла, намагатися жити так, як Господь нас вчив.

Тому я вас усіх закликаю бути добрими виноградарями, будувати своє життя на Божому вченні, сповідувати Ісуса Христа і жити так, як Він нам заповідав.

Бажаю вам усім сили і натхнення.

Спаси вас Господи.

Про злих виноградарів і про добрі плоди