Єпископ Миколай (Бердюгин)

Слава Ісусу Христу, дорогі брати і сестри!

Вітаю вас із святою неділею, зі святим причастям.

Сьогодні ми слухали дуже цікаве Євангеліє. Це хліб наш насушний, який дав нам Господь для зростання наших душ і тіл – для спасіння нашого. Ми стараємось зрозуміти і якнайкраще роз’яснити вам про що говорить Господь у кожному своєму слові.

Ми слухали Євангеліє (Мт., VI:22-33), де говорив Господь, що око є світильник для тіла. Він говорив про око і про тіло. Він стверджував, що якщо око твоє світле, то і тіло твоє світле, чисте. А якщо око твоє темне, то і все тіло твоє темне.

Господь, коли сотворив небо і землю, Він сотворив і людину. Сотворив тіло із земної матерії і вдихнув в нього душу.

Людина складається із тіла і душі. Основне – це душа. І, як говорив Господь, тіло – це храм для душі. І ще Господь говорив, що якщо око твоє світле (душа твоя світла), то і тіло твоє чисте. Це означає – чим наповнена душа , тим наповнене наше тіло. Якщо в нашому тілі знаходиться душа, де є гризоти, де є непрощення, заздрість, то яке світло буде з твого тіла через ці очі? Яким це світло буде? Воно буде – темрява. Якщо в тобі світло – темрява, то яка ж тоді темрява? Господь сказав, що тіло наше повинно бути світлим через нашу душу, через те, чим наповнена наша душа. І як же це виконати?

Далі в Євангеліє Господь говорить: «Не думайте, що їсти і що пити, в що зодягнутися. Бо погани теж потребують і їжі, і питва, і в що зодягнутися. Але думайте про Царство Небесне. Подивіться – птахи не сіють і не жнуть, і в клуні не збирають, а Бог їм все дає. І лілеї одягаються краще, ніж Соломон в славі своїй зодягався. Якщо цю траву, яка росте кілька днів, яка так красиво вдяглась, вкидають в піч, то хіба Господь нас не зодягне краще, ніж цю траву?» Зодягне, тому що людська душа – це вище творіння Господнє. Тому я призиваю вас пам’ятати, що ми прийшли на цю Землю, щоб Господь побачив як ми управляємо тим, що Він нам дав.

Господь дав нам тіло, а ми думаємо: «Нам цього мало. Нам треба ще їсти, пити – нам треба заробити гроші. А якщо ми захворіємо, нам треба побільше грошей. У нас є діти, треба їх вивчити, треба дітям побудувати квартири, будинки, треба їх догодувати до пенсії». І весь час ми думаємо, як побільше заробити, ще побільше. І не думаємо про спасіння, заради чого ми прийшли на цю Землю.

А коли ми думаємо про Царство Небесне, думаємо про своє тіло як про храм для Господа, тоді ми працюємо над собою, тоді наше тіло світиться. І Господь, коли дивиться на нас, Він бачить, що очі наші світиться любов'ю, прощенням – там є мудрість Господня. І тоді така душа, коли вже закінчиться її життя на Землі, то вона піде до Господа, в ті оселі, що Господь приготував для своїх милих діточок.

Тому, дорогі брати і сестри, пам'ятаймо про це, і завжди стараймося не думати про гроші, про те, що нас оточує, про важкі часи, а давайте думати про спасіння, тому що ми прийшли для того, щоб спасти свою душу, спасти свій рід. Треба думати за всіх наших рідних і ближніх, щоб і вони спасалися разом із нами.

Слава Ісусу Христу!

Про око, що є світильник для тіла та про життя земне, що є шлях до оселі небесної