Єпископ Миколай (Бердюгин)

Слава Ісусу Христу, дорогі брати і сестри!

Вітаю вас із святом Святої Трійці, зі святим причастям!

Ви знаєте, що зараз є маківка літа. Сонце піднімається до своєї найвищої точки, літо в розпалі, все буяє і цвіте. Господь, коли створив світ, Він любувався його красою. Також в цьому світі Господь сотворив і людину.

І ми знаємо, що наші предки ще багато тисяч років назад святкували цей день. Вони ще ще не знали Господа, але вони знали, що Він є. Вони поклонялися Йому в різних образах. І коли вже прийшов Ісус Христос, то Він відкрив нам глибоку суть цього свята, розкрив Господа, показав, який Він є. Ми тепер розуміємо, що Господь – це Отець, Син і Дух Святий.

Ісусу Христос говорив, що Бог є Дух. І Дух цей невидимий, але Він зійшов на Марію і проявився в своєму Синові, коли Марія народила дитину. І Господь показав, що ми є частинка від Бога, від Духа Святого. Це невидима частинка, яка є в нас, не помирає, а живе в віках.

Ми прийшли на цю Землю для того, щоб бути в Божій справедливості, в Божій волі. Для того, щоб підняти свій дух. І ми бачимо, як природа набуває цього тепла сонячного, розквітає і дає плоди. Так і ми, приходячи кожного разу в церкву, набуваємо Божої благодаті, цього Духа Святого, тоді наша душа зростає, наша душа дає плоди, які угодні для Господа.

Ми чули сьогодні Апостол (Дії, II:1-11), де говориться, що учні Ісусові сиділи всі в будинку і шум проявився. Шум, наче вітер сильний, а потім зійшов вогонь і розділився язиками, і посів на кожному з учнів.

Я собі це уявляю так, що вони сиділи гуртом, як те багаття, яке ще треба було запалити, щоб вогонь загорівся. І Дух Святий вогняними язиками зійшов на них, і вони тоді проявилися силою Духа Святого – Дух Святий в них почав промовляти іншими мовами.

Так і ми, коли приходимо до церкви, ми освячуємося Духом Святим, душа наша стає сильнішою. І все, що ми робимо доброго на Землі, це ми робимо завдяки Святому Духові, завдяки Богові. Все добро іде від Бога, благодать вся йде від Бога. І ми стаємо сильніші.

В сьогоднішній Євангелії (Ів., VII:37-52; VIII:12) ми бачили, що Господь ще до того, як Дух Святий зійшов на апостолів, говорив: «Хто спраглий, ідіть до Мене і пийте. Хто вірує в Мене, з того ріки живої води потечуть з утроби його».

І ми бачили, що коли Дух Святий зійшов на апостолів, то ці ріки проявилися – вони стали робити добрі справи Божі. Вони стали говорити, вони стали мудрі, вони стали сильні під Духом Святим.

Так і ми, наповняючись Духом Святим, ми стаємо сильніші. І Божа благодать кожного разу сходить на нас. І звичайно жаль тих, хто не розуміє цього, як не розуміли ті фарисеї, ті книжники. Вони шукали в книзі живих серед мертвих. Вони казали, що не може Господь прийти із Назарету, Він повинен прийти з Віфлеєму. Вони помилилися, вони не знали істини, не відчули серцем того, що дійсно це прийшов Господь. Скільки вони втратили. А треба відчувати серцем. І це дає нам Дух Святий, коли наповнює наше серце, Він відкриває всю істину для нас. І говорить Господь: «Я світло для світу. Хто буде зі мною в серці, той не буде ходити в темряві, а матиме світло, яке веде до життя».

Тому я вас вітаю, дуже радію з вами, що ми це розуміємо. що ми приходимо до церкви, що ми приходимо і відчуваємо цього Духа Святого. Ми розуміємо все, що відбувається навколо нас. Ми прагнемо дійсно діждатися другого приходу Господа нашого Ісуса Христа, щоб завжди бути з Ним в його справі Божественній.

Слава Ісусу Христу!

Про Духа Святого, який запалює людські серця для життя вічного