Свята Трійця У неділю 4 червня 2023 року усі християни східного обряду святкували День Святої Трійці. У храмі Преображення Господнього урочисту Божественну літургію звершив єпископ Миколай.

Кожен щирий християнин відчуває особливу радість цього святкового дня. Господь наш Спаситель Ісус Христос впродовж трьох років ходив зі своїми учнями, навчав їх, творив чудеса зцілення і воскресіння силою Бога Всевишнього, силою Духа Святого. І в останні дні свого земного життя Господь пообіцяв своїм учням, що коли повернеться до свого Отця, то пошле їм Утішителя - Духа Святого (Ів. 14:26). І от на п'ятдесятий день після воскресіння це сталося - Дух Святий зійшов з небес великою силою у вигляді вогню і, розділившись на вогняні язики, торкнувся кожного з учнів Ісуса Христа (Дії 2:1-4). І вони відчули велику силу в собі, вийшли на вулицю, де було багато людей з різних країв, і почали проповідувати про Ісуса Христа і Царство Небесне різними мовами. Сам Отець Небесний через Духа Святого промовляв їхніми устами. Це чудо Бог-Отець сотворив на прохання Свого Сина Ісуса Христа. Прийнявши Духа Святого, дванадцять учнів Ісуса Христа стали Апостолами Його Святої Христової Церкви. І з цієї миті вони мали владу прощати та розрішати гріхи людей, зцілювати та призивати Духа Святого для своїх наступників. Ці святі таїнства відбувалися і відбуваються, поширюючись по всьому світі у просторі та часі, аж до наших днів.