В ім’я Отця, Сина, Святого Духа!

Хай буде відомо всім, що ми, єпископи, священики й диякони Київської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної, при повній підтримці громади, розглянувши 29 вересня 2013 року на розширеному засіданні духовенства беззаперечні факти, пов’язані з прихованим від Церкви розпусним способом життя Патріарха Мойсея (Кулика Олега Івановича) впродовж 2007-2013 років та його антихристиянські висловлювання у зверненнях до громади впродовж 2013 року, у яких він, всупереч основам віровчення Церкви Христової, піддавав сумніву земне життя і дії Господа нашого Ісуса Христа, Його Смерть і Славне Воскресіння Христове, одноголосно ухвалили рішення, керуючись Апостольськими правилами 25, 74, 75 та Святими Канонами Церкви Христової, Шостого Вселенського Собору правилами 44, 98, Мв. 12, 31-32 (хула на Духа Святого), про відсторонення від керування Патріарха Мойсея і припинення будь-якого духовного спілкування з ним.

З великим жалем також повідомляємо, що нові  факти  цілком  підтверджують правомірність і обґрунтованість звинувачень Патріарха Мойсея  2009 року в його розпусних діях,  кваліфікованих Голосіївським РУ ГУ МВС України в м. Києві як  кримінальний злочин, у зв'язку з чим 14 жовтня 2009 року проти Кулика Олега Івановича (Патріарха Мойсея) згідно з ч.1 ст. 181, ч.2 ст. 152 КК України було порушено кримінальну справу.Щоб уникнути відповідальності за скоєні злочини, він втік до США, де й переховується до сьогодні.

Тому сьогодні, напередодні Святого Різдва Христового, після 100 днів очікування від Патріарха Мойсея дій, які б свідчили про його розкаяння й прагнення зберегти УАПЦ-К як Церкву Божу, ми оголошуємо: задля збереження вірності Богу та життя в Його Святій Істині, відповідно до ухвалених рішень  розширеного засідання духовенства від 29 вересня  і загальноцерковних зборів  від 11 жовтня та 29 грудня 2013 року, Київська громада - її духовенство і вірні, а також збудовані ними церковні споруди від 29 вересня 2013 року не мають жодного  відношення до діяльності Патріарха Мойсея та  УАПЦ-К.

Віднині ми є самостійною православною релігійною організацією під назвою Православна громада Преображення Господнього. У подальшому використання фотографій духовенства Православної громади Преображення Господнього на веб-сайті УАПЦ-К в розділі «Ієрархія» є неправомірним і протизаконним, про що було повідомлено безпосередньо Патріарха Мойсея.

З вірою засвідчили і ствердили оголошене своїми підписами та печатками в храмі Преображення Господнього в місті Києві, в Україні, у 29 день грудня місяця 2013 року Божого

Архієпископ Олександр (Негоденко)

Єпископ Василій (Нестеренко)