Зустріч зі Святим Миколаєм в храмі Преображення Господнього

К алендар новорічних свят розпочинається вшануванням одного з найулюбленіших в Україні святих - Миколая. Навіть запорізькі козаки з великим пієтетом ставилися до нього. У кожному курені знаходилася ікона Святого Миколая, бо українські лицарі вважали його захисником і заступником у далеких походах, особливо у морських подорожах до Туреччини. Але найбільше любили свято зимового Миколая діти, адже він завжди приносив подарунки, смачні ласощі малюкам, нерідко здійснював їхні найзаповітніші мрії. Тому з великою радістю дорослі і діти зустрічали Святого Миколая у храмі Преображення Господнього, який завітав до них 22 грудня у супроводі Божих Ангелів після звершення Божественної літургії. Щоб отримати такі бажані і довгоочікувані подарунки, дітям потрібно було зробити якнайбільше добрих справ:позбирати і скласти іграшки, розкидані завірюхою, проявити щедрість до інших, пригостивши їх ласощами, прикрасити яблуньку плодами і, звичайно ж, продекламувати заздалегідь вивчений вірш чи заспівати пісню. За ці добрі справи Святий Миколай кожній дитинці підніс дарунок і побажав стати його послідовниками, маленькими Миколайчиками, - спішити робити добро у своїй родині, у школі, дарувати радість і тепло свого серця усім людям.