Наприкінці третього тижня Великого посту, 27 березня 2011 року, у Кафедральному соборі Преображення Господнього Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної єпископ Житомирський Олександр у співслужінні з єпископом Фастівським Василієм і з єпископом Ужгородським Василієм звершив святу Божественну літургію і закликав вірних прийняти серцем заклик Господа нашого Ісуса Христа, який провіщає нам у Святому Євангелії:

"Коли хоче хто йти за Мною, хай зречеться самого себе,
і хай візьме хреста свого та й йде за Мною!
Бо хто хоче душу свою зберегти, той погубить її,
а хто згубить душу свою ради Мене та Євангелії,
той збереже її. " (Марка 8:34).

Чи готові ми слідувати за Господом? Чи зможемо ми, люди, довіритись Йому? Величній силі Любові та неймовірній жертві заради нас - ось чому ми преклоняємо коліна перед Животворящим Хрестом, дякуючи Богові за Його невимовний дар. Кожна добра душа, що спроможна відчувати у своєму серці Любов та діяти, як заповідав Господь, слідує за голосом Його. Узявши свій життєвий хрест, вона йде тернистою дорогою спасіння, незважаючи на спокуси цього світу. Це не легко, але за кожним стоїть Сам Господь, і велика радість в очах Його, коли Він бачить, що душа прагне спастись. І велика нагорода чекає таку душу, що зробила свій вибір йти за Богом. А нагорода ця - Життя Вічне.

По закінченню Святої Літургії відбулося винесення Животворящого хреста вірним для поклоніння.