У день Прощеної неділі, 6 березня 2011 року, у Кафедральному соборі Преображення Господнього Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної єпископ Житомирський Олександр у співслужінні з єпископом Фастівським Василієм звершив святу Божественну літургію і благословив вірних просити пробачення один в одного, щоби вступити у Великий покаянний піст і очистити свою душу перед величним святом Воскресіння Ісуса Христа із мертвих.

Так само, як Ісус на сорок днів пішов у пустелю і не приймав ніякої їжі, аж поки пройшов іспити і витримав спокуси від Диявола, так і всі вірні Богу повинні піти в пустелю іспитів, де нема суєти світу, і очиститися від спокус лукавого, щоби чистими ввійти в радість Христового Спасительного Воскресіння всією душею і всім єством своїм. Адже люди, які не готуються до Воскресіння, вони його і не відчувають. І залишається їм лиш освятити паску і їсти ковбаси та вживати спиртне, щоби думати, що вони теж святкують, і щоби створити собі штучну радість, так як не готуються до прийняття Благодаті Божого Воскресіння.

Наприкінці літургії духовенство по черзі звернулось до парафіян: "Дорогі брати і сестри! Може, ми чим образили вас, то просимо простіть нас - раз, удруге і утретє. І вас хай Бог простить і благословить".